Aplikacja dla biegaczy

Jak już zacząłem planować swoje bieganie to od razu pojawił mi się temat sposobu zmierzenia mojego biegania. O uszy nie raz i nie dwa obijały mi się różne informacje, nigdy jednak nie zastanawiałem się jaka jest najlepsza aplikacja dla biegaczy. Zrobiłem sobie mały przegląd tego co jest dostępne. Zwracałem szczególnie uwagę na apki na androida bo taki smartfon mam. Powertowałem zatem w sieci i oto co znalazłem:

  • Endomodo  – przyszła mi jako pierwsza na myśl, bo sporo osób z mojego otoczenia jej używa i twierdzi, że jest fajna.
  • RunKeeper – o tej wiem dzięki bardzo dobremu znajomemu, który naprawdę mocno dba o swoją kondycję. Twierdzi, że jest jedną z najlepszych i w darmowej wersji ma sporo fajnych rozwiązań.
  • Runtastic – jak zaczynamy się czymś interesować i pytać, to i sporo nowych informacji się pojawia. Także od ludzi, których normalnie o to nie podejrzewamy. To podał mi człowiek, którego w życiu bym nie posądził o biegane dla sportu
  • Jog Tracker – tę sobie już wyguglowałem. Dobre opinie zwłaszcza dla początkujących biegaczy.
  • Adidas train & run – prosto ze sklepu Google Play. Jedne z lepszych notowań więc może warto.

Podsumowując, przynajmniej na początek do pomiaru swojego biegania wybrałem apkę RunKeeper. Pewnie wszystkie są fajne, mają swoje „plusy dodatnie i ujemne” ale jakoś najbardziej przekonuje mnie zdanie mojego znajomego. Pomimo świadomości, że funkcje są podobne wpływ tego co robi w aspekcie biegania i sportu w ogóle ma dla mnie bardzo duże znaczenie. I to decyduje, że wystartuje swoją przygodę z bieganiem właśnie z tym rozwiązaniem.

Go RunKeeper… i ja 🙂

runkeeper