Jesteśmy przemyślaną ŚREDNIĄ

Zastanawiasz się czasem czemu jesteś tym, kim jesteś? Czy to tylko i wyłącznie Twój świadomy wybór czy zupełny przypadek, zbieg okoliczności? Czy może w o ogóle nad tym nie myślisz? Nie interesuje Cię to czemu jesteśmy, jacy jesteśmy. W mojej ocenie JESTEŚMY przemyślaną ŚREDNIĄ. Przemyślanym przez siebie samych pewnym “środkiem” jakiegoś rozkładu. W tym wypadku zachowań ludzkich osób wokół nas.

Kim się otaczasz?

Dlaczego o to pytam? Bo uważam , że to z kim spędzasz najwięcej czasu ma bezpośrednie przełożenie na to kim się stajesz, kim już jesteś. I ma to wpływ na bardzo wiele sfer Twojego Życia. Jak wyglądasz, jakich ciuchów używasz, Jaki masz styl,  jak się wyrażasz, jakie tematy Cię interesują, jakie wzorce zachowań cenisz a jakich nie lubisz lub się z ich śmiejesz. Jakie masz plany na przyszłość, jak wierzysz w siebie i to co możesz osiągnąć. Jak podejmujesz decyzje i radzisz sobie z ich skutkami. Ile zarabiasz. Jak się wysławiasz. Jak się czujesz …

Pozytywne, kreatywne, wspierające osoby dają Ci siłę. Pesymistyczne, pasywne, toksyczne odbierają ją.

Wiem, że to żadne przełomowe odkrycie. Mniej lub bardziej świadomie każdy to odczuwa. Z kimś nam się lepiej rozmawia bo potem czujemy w sobie ‘moc” a ktoś inny sprawia, jakbyśmy właśnie przebiegli półmaraton, nic tylko wziąć i się zakopać 🙂 . Cóż, to normalne bo świat jest pełen ludzi. Jesteśmy raczej stadnym gatunkiem. No i na koniec jest wiele czynników, które po drodze sprawiają, że każdy z nas jest gdzie jest. Oczywiście tego co było nie da się zmienić, ale na to co przed nami mamy wpływ. Warto zatem świadomie dodać sobie “czynniki”, które mogą nam pomóc w życiu.

Subiektywnie przygotowałem kilka cech, na które warto zwrócić uwagę w swoim otoczeniu. A jeśli uznasz, że którejś brakuje to nie pozostaje nic innego jak świadomie rozejrzeć się za kimś, kto uzupełni “lukę” 🙂 .

Oto one:

1. Pozytywne myślenie – Umiejętność poszukiwania dobrych stron tego co nas spotyka każdego dnia, radości z przeżytego czasu, poczucia humoru, wiary we własne siły i talenty.

2. Motywujące podejście do rzeczywistości i życia –  Sprawia, że będziesz regularnie otrzymywać impulsy do rozwijania siebie i podnoszenia sobie “poprzeczki” zarówno w większych jak i mniejszych tematach.

3. Nieszablonowe myślenie – Otarło Ci się o uszy powiedzenie “wyjdź z pudełka”?  Dobrze jest mieć wokół siebie kogoś, kto miewa i realizuje pomysły dla pozostałych nierealne. To pokazuje, że większość ograniczeń ludzie budują sobie w swoich głowach. Szukają powodów dla których nie udaje im się zrealizować swoich marzeń zamiast skupić się na szukaniu sposobów, by je osiągnąć. Ci o nieszablonowym myśleniu idą przez życie jakby nie rozumieli zdania “nie da się”. Dla nich to tylko nie odkryty sposób.

4. Pasje – Źródło niewyczerpanej mocy, kontakt z kimś kto ma hobby jest zawsze  “ładujący” energią. Dodatkowo z pasji bardzo często rodzi się ogromna jakość czynności związanych z danym tematem. A od tego już tylko krok do profesjonalizmu.

4. Dyscyplina – Jeden z podstawowych czynników bycia skutecznym z życiu. Zarówno prywatnie jak i zawodowo. Kontakt z osobą działającą w ten sposób w naturalny sposób uczy jak skupiać się na rzeczach ważnych, wypracowywać w sobie  dobre nawyki kosztem tych słabych, jak poruszać się w dostępnym czasie, osiągać pożądane wyniki.

5. Dobre Nawyki – związane z powyższym, niezwykle przez nas niedoceniane jeśli weźmiemy pod uwagę, że od 75-85% czynności wykonujemy nieświadomie, opierając się właśnie na nawykach (dobrych i złych).

6. Zaufanie – Należy czuć się pewnie z ludźmi, z którymi się przebywa. Jeżeli masz poczucie, że jesteś wykorzystywany, manipulowany, oszukiwany. Taka nerwowość i “czujność” niesie ze sobą stres, czyli wpływa na Twoje zdrowie. Lepiej jest mieć pewność, że niezależnie od sytuacji osoby obok Ciebie będą z Tobą.

7. Lojalność – Jedna z głównych składowych budowy zaufania. Na niej w ogromnej mierze opiera się zaufanie.

8. Szacunek do innych – Wspiera poczucie wartości, pewność siebie. Pokazuje, że każdy z nas jest wyjątkowy i jako taki ma prawo do swoich przemyśleń i decyzji.

9. Umiejętności finansowe – Trudno coś dodać. Niemal każdy chce żyć przynajmniej godnie. Mieć środki dla siebie i swoich bliskich. Związane są z nimi poczucie bezpieczeństwa, mniejszy stres, rozwijanie się, poznawanie świata, możliwości podejmowania kolejnych wyzwań. Ta umiejętność bardzo mocno uzależniona jest od określonych zachowań. Być w kontakcie z tymi, którzy są skuteczni to jak darmowe lekcje w szkole biznesu.

Na teraz przychodzą mi takie do głowy. Na pewno jest ich dużo, dużo więcej. Poza tym to też wynika z indywidualnych zapotrzebowań, tego co chcemy w swoim życiu osiągnąć. Trochę jest to jak budowanie dla siebie środowiska, w którym łatwiej jest zrealizować swoje cele. Pisząc, że jesteśmy przemyślaną średnią wierzę, powinniśmy świadomie budować siebie. Budować swoje otoczenie tak, by wspierało nasze dążenie do osiągania tego, co jest dla nas ważne.

Na koniec zauważę, że oprócz dodawania do swojego kręgu osób o “dobrych” zachowaniach należy też czasem podjąć decyzję o eliminacji osobników o “złym” wpływie na nas.  Ostatecznie im mniej rzecz do poprawy tym lepiej dla nas 🙂 .